Bożena Olżyńska

Dyplomowana mediatorka sądowa z zakresu mediacji gospodarczych, rodzinnych, cywilnych, karnych i nieletnich.
Wpisana na listę stałych mediatorów przy sądzie okręgowym w Gdańsku.

O mnie

Pragnę stworzyć miejsce, gdzie może przyjść każdy, kto potrzebuje pomocy w napisaniu pisma do urzędu nie wydając przy tym fortuny, gdzie mogłabym w przystępny sposób wyjaśnić procedury sądowe i przybliżyć nieznane zagadnienia.

Doświadczenie

Przez bardzo wiele lat pracowałam w sądzie. Przyglądałam się ludzkim losom, problemom, tragediom. Rozmawiałam z wieloma osobami, poznałam ich bolączki, wiem, czego oczekują a czego obawiają się w kontakcie z tą instytucją. Jako urzędnik, którego obowiązywały pewne procedury, nie zawsze mogłam pomóc na tyle, na ile bym chciała i dlatego postanowiłam to zmienić.
Jednocześnie moja praca w Sądzie pokazała mi, jak bardzo konflikty między dwojgiem ludzi (rodzicami, małżonkami) rzutują na funkcjonowanie całej rodziny, a przede wszystkim dzieci. Dostrzegłam wielką szansę jaką daje MEDIACJA, dlatego zawsze zachęcam strony aby najpierw spróbowały polubownego zakończenia sporu.

Edukacja

Skończyłam szkołę podyplomową z zakresu mediacji sądowych i pozasądowych. Uzyskałam certyfikaty z zakresu mediacji gospodarczych, rodzinnych, cywilnych, karnych i nieletnich.
Zdobyłam wiedzę i umiejętności, które pragnę realizować pomagając rozwiązywać konflikty przy wzajemnym poszanowaniu i uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zapraszam do kontaktu – chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Odezwij się i dowiedz jak mogę Ci pomóc

Nawet jeśli rodzaj Twojej sprawy nie został wymieniony powyżej.